Jo just det, vet du vad som hände igår?
Vi var och S T OR H A N D L A.
Det kändes väldigt bra, jag satt med en bit papper hemma
"ok vad ska vi äta till middag på måndag, tisdag och kanske onsdag?"
Sen så funderade vi ett tag och sen skrev ner ingredienser och åkte och handlade på Willys.
Nu har vi mat för flera dagar om vi vill.
Kändes lite usch när det gick på 604 kr, men om man tänker på att jag tar med lunch till jobbet samt äter middag hemma (om jag äter ute, säg 65 x 2 på en dag = 130 kr gånger 2 eftersom Jens också får mat) så känns det bättre.
Då är det 2,5 dagar med att äta ute typ.
Inga kommentarer:
Skicka en kommentar